Jouw Nederlandse gidsGratis annulerenLaagsteprijsgarantie

Wat kost een reis naar Lapland?

Home › Reisgids Lapland › Vakantie voorbereiden › Wat kost een reis naar Lapland?

Kort antwoord

Een reis naar Lapland is niet goedkoop, maar goed te begroten. Een rechtstreekse vlucht kost vanaf ongeveer €150 enkele reis tot €600 retour. Een standaardhotel in Levi kost ongeveer €70 tot €250 per nacht, afhankelijk van het seizoen. Een hoofdgerecht in een restaurant kost €20 tot €35. Excursies zoals een husky safari of noorderlichttour kosten bij ons €95 tot €209 per persoon.

Gecontroleerd op 27 september 2026 door de redactie van Winter Tours

Kosten op een rij

OnderdeelPrijsindicatie
Vlucht Amsterdam-KittiläVanaf €153 enkele reis (Transavia), vanaf ongeveer €355 retour (KLM)
Vlucht Amsterdam-RovaniemiVanaf ongeveer €600 retour rechtstreeks (KLM)
Hotel Levi, per nacht€120 tot €250 in het hoogseizoen, €70 tot €150 daarbuiten
Appartement Levi, 2 tot 4 personen€100 tot €200 in het hoogseizoen, €60 tot €120 daarbuiten
Glazen iglo, per nacht€300 tot €500
Hoofdgerecht restaurant€20 tot €35
Excursie€95 tot €209 per persoon
Skipas Levi, 6 dagen€269 (volwassene, aan de kassa)
KledinghuurVanaf €10 tot €25 per dag

Vluchtprijzen zijn van eind september 2026 en veranderen dagelijks. Hotel- en restaurantprijzen komen van de onafhankelijke gids Leville.net en zijn indicaties.

Vlucht en vervoer

De vlucht is vaak de grootste post. Buiten de kerst- en voorjaarsvakantie is het goedkoper; volgens Google Flights is januari de goedkoopste maand naar Kittilä. Ter plekke kost de bus van Rovaniemi naar Levi ongeveer €37 en de luchthavenbus van Kittilä naar Levi ongeveer €10. Meer in rechtstreeks vliegen naar Lapland.

Gratis reisplanner

Ga je naar Lapland? Krijg de planner in je mail

  • Welke tours je vooraf boekt en waar je op let
  • Kou, sneeuw en daglicht in jouw reismaand
  • Een herinnering 5 weken voor vertrek en je checklist 10 dagen ervoor

Zo gaan we om met je gegevens

Populaire tours in Lapland

Husky Safari Levi

Beschikbaar vanaf 23-11-2026
Ma | Di | Woe | Zo
Zelf een hondenslee besturen over een route van ongeveer 3 km, met z’n tweeën per slee. Warme drank, een snack en vervoer vanaf het centrum zijn inbegrepen.
Prijs per persoonvanaf €105
voor 2 t/m 8 personen
ongeveer 1 uur
­ vanaf 4 jaar
Beschikbaar vanaf ma 23 nov
(14 Beoordelingen)

Husky Safari Levi 6-8 km (zelf sturen)

Beschikbaar vanaf 26-11-2026
Ma | Woe | Do | Zo
Zelf een hondenslee besturen over 6 tot 8 km, door bossen en over bevroren meren. Halverwege wissel je, zodat jullie allebei sturen.
Prijs per persoonvanaf €215
voor 2 t/m 8 personen
ongeveer 2 uur
­ vanaf 4 jaar
Beschikbaar vanaf do 26 nov
(1 Beoordeling)

Husky Safari Levi in de Avond

Beschikbaar vanaf 25-11-2026
Woe | Vr
Ongeveer 10 km per hondenslee door het donkere bos, de gids stuurt. Stop bij een hut met open vuur, en met wat geluk het noorderlicht.
Prijs per persoon€325
ongeveer 2 uur
­ vanaf 4 jaar
Beschikbaar vanaf wo 25 nov
(2 Beoordelingen)

Eten en drinken

Uit eten is in Lapland duurder dan in Nederland. In Levi betaal je voor een pizza €14 tot €20, voor een lunchbuffet €15 tot €22 en voor een diner voor twee met drankjes €80 tot €130. Een halve liter bier in een restaurant kost €7 tot €10. Wijn en sterke drank koop je in de winkels van Alko; in de supermarkt mag alleen drank tot 8 procent alcohol. Besparen? Kies een appartement met keuken en doe boodschappen. Meer over betalen in betalen en geld in Lapland.

Zo bespaar je

  • Reis buiten de kerst- en voorjaarsvakantie.
  • Boek de skipas voor Levi online: altijd 2 procent goedkoper, en 5 procent minimaal 14 dagen vooraf.
  • Huur winterkleding in plaats van te kopen. Zie wat trek je aan in Lapland.
  • Kies een appartement met keuken.
  • Kies twee of drie excursies die je echt wilt, in plaats van elke dag een tour.

Veelgestelde vragen

Wat kost een week Lapland?

Dat hangt sterk af van seizoen en verblijf. Tel de vlucht, 6 of 7 nachten verblijf, eten en twee tot vier excursies van €95 tot €209 bij elkaar.

Is Lapland duur?

Duurder dan veel andere bestemmingen, vooral uit eten en rond kerst. Met een appartement en een reis buiten de vakanties houd je het betaalbaar.

Wat kost een husky safari?

Bij ons €102 in Levi en €110 in Rovaniemi per persoon.

Wat kost een skipas in Levi?

Een dagpas kost €60 aan de kassa en een 6-dagenpas €269 voor volwassenen. Online is het goedkoper.

Moet ik fooi geven in Lapland?

Nee. Bediening is in Finland altijd bij de prijs inbegrepen. Een kleine fooi voor goede service mag.

Wanneer is Lapland het goedkoopst?

Buiten de kerst- en voorjaarsvakantie, bijvoorbeeld in januari na 6 januari of in maart buiten de vakanties.

Lees ook

Tours Levi

Rechtstreeks vliegen naar Lapland: Rovaniemi en Kittilä

KLM, Transavia, TUI en Brussels Airlines naar Rovaniemi en Kittilä, met dagen en prijzen.
Lees meer
Twee deelnemers met helm op de sneeuwscooter bij Rovaniemi

Wat trek je aan in Lapland?

Het laagjessysteem, wat je bij tours krijgt en wat huren kost.
Lees meer
Sneeuwschoenwandeling Levi

Weer en temperatuur in Lapland per maand

Gemiddelde temperatuur per maand in Rovaniemi en rond Levi, met sneeuw en daglicht.
Lees meer
Vraag het ons via WhatsApp
Via WhatsApp zijn we bijna 24/7 bereikbaar. Mail beantwoorden we binnen 24 uur.
support@winter-tours.nl
Kies een onderwerp
Kiyoh 9,5 en Thuiswinkel Waarborg 9,5 op KiyohKlanten geven ons gemiddeld een 9,5